Zbiornik wodny Zesławice

Zbiornik wodny Zesławice

Szukacie pomysłu na krótki spacer w nieoczywistym miejscu do którego nie trzeba jechać zbyt długo? Zapraszamy na dzisiejszą wycieczkę.

Kiedyś już wspominaliśmy o tym miejscu przy okazji wycieczki rowerowej wzdłuż Dłubni. Zdecydowaliśmy się jednak dodać osoby wpis o samym zbiorniku bo jest to naprawdę fajne miejsce na spacer blisko Krakowa (szczególnie gdy ktoś mieszka w jego północnej części) a być może nie wszyscy spacerowicze zaglądają do naszej rowerowej zakładki.

Sam zbiornik to tak naprawdę dwa zbiorniki retencyjne (w planach był także trzeci, który ostatecznie nigdy nie powstał) powstałe na rzece Dłubni i przedzielone między sobą groblą. Nie można się tu kąpać ale za to na pewno napotka się dużo ptactwa wodnego. Można przejść się samą groblą (ma niecały kilometr) lub, do czego zachęcamy, zrobić sobie około 2 kilometrową petlę dookoła zachodniego zbiornika.

My zazwyczaj podjeżdżamy do zbiorników od strony ulicy Spacerowej i po zaparkowaniu auta idziemy wzdłuż Dłubni na kładkę kierującą nas juz na groble. Po przejściu grobli i dotarciu do ulicy G. Morcinka kierujemy się obok tamy na prawo (na zachód) i tuż za tamą wchodzimy na ścieżkę wzdłuż zachodnieg zbiornika. Ta część według nas jest najładniejsza i najbardziej zielona więc serio nie kończcie tylko na samej grobli.

Oprócz opisanej wyżej pętli monża spacerować także po wschodniej, bardziej polnej stronie zbiorników.

INFO DLA DZIECIATYCH: miejsce jak najbardziej dla dzieci w tym tych najmniejszych. Bez problemu proponowaną trasę pokonacie wózkiem, problematyczny może być tylko zjazd po dość stromym zboczu od ulicy Gustawa Morcinka na zachodnią część trasy.

JAK DOJECHAĆ: w zależności z jakiej części Krakowa będziecie jechać dojazd zajmie Wam od 5 minut do 40. Pod sam zbiornik autem możecie dojechać z dwóch stron. Albo od ulicy Gustawa Morcinka albo od ulicy Spacerowej. I z tej i z tej strony znajdują się bezpłatne parkingi samochodowe (zaznaczone na mapie poniżej). Możecie dojechać tu także komunikacją miejską (linia 422 z Nowej Huty, przystanek Zesławice 1).

Wyśrodkuj mapę


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *