Las w Goszczy

Las w Goszczy

Dziś prezentujemy Wam alternatywę do zatłoczonej w weekendy Puszczy Niepołomickiej. Nasz propozycja zainteresuje przede wszystkim mieszkańców północnej części Krakowa.

Las w Goszczy wielkościowo zdecydowanie ciężko porównać ze wspomnianą Puszczą Niepołomicką ale zdecydowanie jest to przyjemne miejsce na spacer i nawet w weekend nie spotkacie tu wielkich tłumów.

Przez proponowany las nie ma wytycznonego typowego szlaku turystycznego, jest za to kilka szlaków do nordic walkingu, sporo dróg oraz ścieżka dydaktyczna o nazwie „Zostań pomocnikiem leśnika” którą Wam proponujemy. Miejsce startu i zakończenia znajdziecie na mapie poniżej a przebieg trasy na zdjęciu poniżej. Proponowana ścieżka to trasa ok. 5-6 kilometrowa na której, jeśli spacerujecie z dziećmi, są do wykonania różnorode zadania. Ich opisu nie znajdziecie jednak na żadnych tablicach w terenie a w broszurze dostępnej na tej stronie: http://www.pomocniklesnika.pl/pobierz-zeszyty-2/ (las w Goszczy położny jest na terenie Nadleśnictwa Miechów).

 

 

Pod sam koniec urozmaiconej, ładnej, leśnej trasy znajduje się kapliczka myśliwska z miejscem na ognisko, a kawałek dalej Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej z tablicami edukacyjnymi, wiatami i też z miejscem na ognisko. Centrum Edukacji położone jest na rozległej polanie zachęcającej do odpoczynku i piknikowania.

Proponowana trasa nie robi typowej pętli ale spokojnie leśną, małouczęszczaną drogą możecie wrócić do zaparkowanego samochodu.

Las w Goszczy to też super propozycja na przejażdzkę rowerową.

Jeszcze jedna istotna informacja. Jeśli będziecie korzystać z nawigacji poprzez mapy Googla zaznaczone tam punkty nie są dość precyzyjne (szczególnie sam poczatek trasy).

INFO DLA DZIECIATYCH: ścieżka dydaktyczna „Zostań pomocnikiem leśnika” średnio nadaja się pod wózek. Dla trochę większych piechurów będzie super, szczególnie jeśli zaopatrzycie się w broszurę z zadaniami do wykonania. Jeśli chcielibyście się przejść z wózkiem ograniczcie się tylko do samego końca ścieżki, czyli jeździe tam gdzie na mapie zaznaczyliśmy koniec trasy, i przejdźcie się na polanę z Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Droga jest szeroka i bez kolejn.

JAK DOJECHAĆ:  dojazd autem z Krakowa zajmuje około 30 minut (z północnych dzielnic około 20 minut). Samochód możecie zostawić na parkingu obok wejścia na proponowaną przez nas ścieżkę (zaznaczony na mapie poniżej) lub wzdłuż drogi przy końcu ścieżki. Do lasu możecie też dojechać krakowską komunikacją podmiejską, jednak trzeba się liczyć z dodatkowymi 2 kilometrami spaceru z przystanku do lasu (linia 232 z Czyżyn, wysiadacie na końcowym przystanku).

Wyśrodkuj mapę


2 thoughts on “Las w Goszczy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *