Dolina Potoku Rudno

Dolina Potoku Rudno

Dolina Potoku Rudno, częściowo objęta rezerwatem przyrody, zachęca do spokojnych, leśnych spacerów.

Być może nie jest tu tak spektakularnie jak w niektórych dolinkach podkrakowskich ale to miejsce też ma swój klimat. Jeśli lubicie spokojne spacery, w pustym lesie, z szemrzącym potokiem przy boku to gorąco zachęcam.

Najlepiej zrobić sobie około 3 klimometrową pętle zaczynając od jednego z dwóch bezpłatnych parkingów. Zaczynając całkiem na południu idziemy najpierw na wschód, pomarańczowym szlakiem rowerowym. Ten fragment trasy jest najładniejszy gdyż tuż obok nas będzie przepływał urokliwy potok Rudno. Następnie wspinamy się troszkę wyżej, w bukowym lesie. Po około kilometrze schodzimy ze szlaku rowerowego i skręcamy w lewo (na zachód, na pewno nie przeoczycie bo jest tu duże skrzyżowanie leśnych dróg).  Szeroką ścieżką dojdziemy aż do asfaltowej drogi, którą wracamy do parkingu. Niestety po ostatnim odcinku jeżdżą auta ale natężenie ruchu jest bardzo małe więc zachowując uwagę można spokojnie spacerować. Końcówka też jest bardzo urokliwa ale niestety nie ma szlaku bezpośrednio prowadzącego przy wijącym się potoku.

Myślę, że jeszcze tu wrócimy gdy wszystko bardziej się zazieleni. Wtedy być może edytujemy wpis i dodamy większą liczbę zdjęć.

INFO DLA DZIECIATYCH: miejsce bardzo dla dzieci. Nasz 3 latek spokojnie przeszedł całą trasę o własnych siłach. Wszystkie drogi są bardzo szerokie i o dobrej nawierzchni (idziemy w większości lasem więc taka dobra nawierzchnia leśna), spokojnie można iść nawet z wózkiem. Jedyną niedogodnością jest końcówka drogą z normalnym ruchem samochodowym, ale nas na całym tym odcinku minęło nas może z 5 aut.

JAK DOJECHAĆ: dojazd z centrum Krakowa zajmuje około 40 minut. Na miejscu znajdziemy dwa, niezbyt duże, bezpłatne parkingi (zaznaczone na mapce poniżej). Co do komunikacji publicznej to szczerze nie ma za bardzo pomysłu jak tu sensownie dotrzeć.

Wyśrodkuj mapę


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *