Zamek w Korzkwi

Zamek w Korzkwi

Zamek w Korzkwi to niewielka, ale bardzo urokliwa, warownia rycerska, będąca pierwszym zamkiem, od strony Krakowa, w systemie Orlich Gniazd.

Pierwsze zabudowania zamkowe powstały w tym miejscu w XIVw. Obecnie, od 1997 roku, zamek jest odbudowywany przez prywatnego właściciela. Jeśli interesuje Was dokładniejsza historia tego miejsca, lub plany jego odbudowy, zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony: http://korzkiew.pl/

Co do samego zwiedzania, to można, bezpłatnie, obejrzeć dziedziniec i jedną część zamku, z salami i małymi krużgankami. W drugiej części znajduje się hotel. Ważna sprawa. Ponieważ obiekt jest prywatny, czasem odbywają się w nim imprezy chociażby tj. wesela i wtedy wejście do środka może być ograniczone (akurat tak się składa, że na jednym z takich wesel byliśmy i klimat był naprawdę super) .

INFO DLA DZIECIATYCH: na dziedziniec zamkowy podjedziecie wózkiem po lekkich wertepach. Wyżej ciężko zwiedzać wózkiem gdyż są tylko schody. Co do atrakcyjności to Zamek w Korzkwi jest naprawdę bardzo uroczy więc myślę, że powinien spodobać się i małym turystom.

JAK DOJECHAĆ: Korzkiew położona jest bardzo blisko Krakowa, i dojazd z centrum to jedynie jakieś 20 minut. Przy samym zamku znajduje się niewielki bezpłatny parking, u podnóży dużo większy, również bez opłat. Jeśli chcecie dojechać komunikacją miejską to z Krowodrzy jeździ autobus linii 267 i zatrzymuje się pod zamkiem.

Wyśrodkuj mapę


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *