Wiślana Trasa Rowerowa

Wiślana Trasa Rowerowa

A my znów na rowerach. Tym razem pełen relaks z jazdy wzdłuż Wisły, czyli prezentujemy jedną z tras Velo Małopolska.

Ostatnie dwa lata były dla nas rowerową przerwą ze względu na pojawienie się w zespole małego turysty. Turysta jednak już podrósł, wsiadł do przyczepki rowerowej i sunie z nami więc wracamy na drogę 😀 i nadrabiamy co to się pozmieniało rowerowo przez ten czas w Małopolsce, a pozmieniało się sporo. Między innymi, sukcesywnie, budowana jest sieć dróg rowerowych pod nazwą Velo Małopolska. Trasy są dobrze oznakowane, fragmenty często już porządnie przygotowane, z osobnym pasem ruchu dla rowerów oraz MORami czyli miejscami odpoczynku.

Docelowo ma powstać 8 tras rowerowych:

  • Velo Dunajec
  • Velo Metropolis
  • Velo Natura
  • Velo Skawa
  • Velo Raba
  • Velo Prądnik
  • Velo Rudawa
  • Wiślana Trasa Rowerowa

Dziś chcieliśmy zachęcić Was do tej ostatniej. W całości liczy ona 230 km więc już od Was zależy jak chcecie ją przejechać, czy ciągnąć całość, czy jeździć wybranymi odcinkami. Jej dokładny przebieg znajdziecie tutaj. Warto też zajrzeć tutaj gdzie znajdziecie opis aktualnego stanu trasy. Wiślana Trasa Rowerowa przebiega bezpośrednio przez Kraków więc możecie startować z domu i ciąć na wschód w kierunku Szczucina lub na zachód  w kierunku Oświęcimia i dalej Jawiszowic.

Trasa w dużej mierze prowadzi wałami przeciwpowodziowymi Wisły. Równa nawierzchnia, bez ruchu samochodów, wzdłuż leniwie wijącej się Wisły, wśród pól i wierzb. Dla niektórych może być to po jakimś czasie nudne a dla innych super relaksujące, w zależności co kto lubi i jakie ma oczekiwania.

Ostatnio przejechaliśmy tak naprawdę tylko niewielki kawałek całej trasy zaczynając z Uścia Solnego i jadąc na zachód. Było bardzo leniwie i przyjemnie. Na tym odcinku trasa prawie w całości ciągnie po wałach więc do jazdy z przyczepką super się sprawdziła.

Co do pozostałych tras stan ich realizacji możecie na bieżąco sprawdzać tutaj. Oprócz tego na Facebook’u znajdziecie profil Velo Małopolska, którego twórca regularnie jeździ i opisuje co się zmienia, co powstaje, jak się gdzie jedzie.

Wyśrodkuj mapę


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *