Tyskie Muzeum Piwowarstwa

Tyskie Muzeum Piwowarstwa

Tyskie Muzeum Piwowarstwa to propozycja na sobotnią wycieczkę w deszczowy jesienny weekend gdy naprawdę trzeba być niezłym twardzielem aby człapać po podkrakowskich dolinkach.

W trakcie zwiedzania z przewodnikiem (jest tylko taka opcja) zostajemy zapoznani z całym cyklem produkcji piwa. Jakie są składniki, w jakich proporcjach, jak przebiega warzenie itd. Cała trasa robiona nie dawno więc pełno multimediów i innych bajerów. Ogląda się także zabytkową część browaru, już wyłączoną z produkcji oraz użytkowaną do tej pory rozlewnie (w pełni działającą podczas zwiedzania).

Zwiedzanie trwa ok. 2,5 godziny. Koszt 25 zł od osoby. Po zakończeniu trasy oferowana jest darmowa degustacja piwa w knajpie znajdującej się na terenie browaru.

Ważne:

  • browar mogą zwiedzać tylko osoby pełnoletnie,
  • wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Wszelkie informacje dotyczące zwiedzania (godziny, ceny, rezerwacja miejsc, informacje o dostępnych parkingach) znajdziecie tutaj. 

Browar oferuje także dodatkowe opcje zwiedzania (oczywiście za dodatkową opłatą) tj. książecka szkoła degustacji, zwiedzanie z przewodnikiem mówiącym śląską gwarą i ekowycieczka podczas której zwiedzanie wzbogacone jest o prośrodowiskowe aspekty funkcjonowania browaru.

INFO DLA DZIECIATYCH: tak jak pisaliśmy już powyżej zwiedzanie dostępne jest tylko dla osób pełnoletnich.

JAK DOJECHAĆ: albo własnym samochodem (informacja o dostępnych parkingach na stronie Muzeum) lub autobusem do Tychów i tam lokalnymi autobusami.

Wyśrodkuj mapę


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *