PIEKARY

PIEKARY

Propozycja niezbyt forsownego spaceru wzdłuż Wisły w okolicy Piekar. Takie trochę odkrywanie dobrze już znanego  czyli widok na opactwo Benedyktynów w Tyńcu z zupełnie innej strony i bardziej dzikie oblicze Wisły.

Spacer może być dłuższy lub krótszy, to już od nas zależy. Na tym obszarze wyznaczono dwa szlaki rowerowe (czerwony i niebieski), którymi najłatwiej się przemieszczać i najprościej zrobić jakąś pętle. Opcja krótsza obejmuje spacer wzdłuż Wisły szlakiem niebieskim i powrót szlakiem czerwonym obok skałek Okrążek i Kozierówka. Chętni do dłuższego spaceru mogą przejść się czerwonym szlakiem wzdłuż rzeki aż do Ściejowic i Sowiarki.

Trasa oczywiście świetnie nadaje się też na przejażdżkę rowerową.Wtedy możemy podjechać znakowanym szlakiem aż do Czernichowa czy też Alwerni.

Od tego roku w piątki, soboty i niedziele, przez całe wakacje i aż do końca września kursuje bezpłatny prom pieszo-rowerowy na trasie Tyniec – Piekary. W teorii (bo podobno jest z tym problem) godziny kursowania to: piątek 14.00-20.00, sobota i niedziela 10.00-18.00. W przypadku złej pogody prom nie będzie kursował. Dokładne informacje o harmonogramie kursowania znajdziecie na stronie Urzędu Gminy w Liszkach.

INFO DLA DZIECIATYCH: na spacer krótszy lub dłuższy, mało męczący idealnie ale z wózkiem może być problem. To zależy jak wasze dziecię znosi telepanie po polnych drogach.

JAK SIĘ DOSTAĆ: autem do Piekar można dojechać w ok. 30 minut (15-25 km w zależności od wybranej trasy). Samochód można zostawić na parkingu pod szkołą w Piekarach. Osoby niezmotoryzowane mogą dojechać do Piekar autobusem nr 249 z Salwatoru.

Od 2017 roku, w sezonie wakacyjnym rozciągniętym także na wrzesień, uruchomiono bezpłatną przeprawę promową (tylko dla pieszych i rowerów) pomiędzy Piekarami a Tyńcem. Prom ma kursować w dniach i godzinach:

piątek 14:00-20:00
sobota-niedziela 10:00-18:00

Przy złych warunkach pogodowych kursowanie promu zostanie zawieszone. Aktualne informację o harmonogramie kursowania promu znajdziecie na stronie internetowej gminy Liszki: http://liszki.pl/

 

Wyśrodkuj mapę


1 thought on “PIEKARY”

  • och piękna ta wieś Piekary gdzie łany zboża mieszają się z nawłociami i plantacjami kukurydzy niczym w Luizjanie 🙂
    do tego cudowne bezkresne trasy wzdłuż Wisły, trzeba jedynie uważać na niebezpieczne bestie czające się za krzakami, a w szczególności na Balbinkę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *