Park Leśny Witkowice

Park Leśny Witkowice

Kolejne nasze niedawne odkrycie. Niby kiedyś przejeżdżaliśmy tędy rowerami ale brakło nam wolnego czasu aby pospacerować po okolicy a naprawdę warto.

Park Leśny Witkowice to kompleks leśny położony na północy Krakowa (tak, tak, to jeszcze obszar administracyjny Krakowa) na terenie dawnej wsi Witkowice. Jest to jedyny tego typu obiekt na terenie miasta. Możecie się zastanawiać co to niby znaczy, że jest to park leśny. Jest to całkiem sporych rozmiarów las, położony wzdłuż potoku Bibiczanka, z kilkoma ścieżkami edukacyjnymi, miejscami piknikowymi, placem zabaw. Idealne miejsce na popołudniowy spacer, nie tylko dla rodzin z dziećmi. Jest to dość słabo znane miejsce więc zazwyczaj będą Wam towarzyszyć jedynie ptaki, ewentualnie sporadyczni lokalni mieszkańcy. Nas zauroczyło i na pewno wrócimy tu w niejedno wolne popołudnie.

INFO DLA DZIECIATYCH: zdecydowanie super miejsce dla dzieci. Z wózkiem miejscami może być trochę ciężko ale dla małych tuptających już turystów świetna sprawa. Uzbrójcie się tylko w cierpliwość jeśli Wasze pociechy lubią wrzucać kamienie z mostów do rzeki 😉

JAK DOJECHAĆ: najlepsze w tym miejscu jest właśnie to jak jest blisko (szczególnie dla mieszkańców północnej części Krakowa). Z centrum dojedziecie tutaj w około 15 minut. Po środku parku znajduje się bezpłatny parking samochodowy na kilka aut. Można tu także dojechać komunikacją miejską (najlepiej linią 537, przystanek Witkowice Nowe).

 

Wyśrodkuj mapę


2 thoughts on “Park Leśny Witkowice”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *