Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach jest największym tego typu muzeum w Polsce i jednym z największych w Europie.

Myślę, że spodoba się przede wszystkim małym fanom strażaków i wozów strażackich, ale wystawa jest naprawdę bogata więc trochę więksi zwiedzający też powinni wyjść zadowoleni.

Założone w 1975 roku, obejmuje ponad 4000 tysiące eksponatów, w kilku tematycznych wystawach. Stałe ekspozycje to między innymi:

  • strażackie sztandary
  • mundury
  • hełmy
  • motopompy
  • sikawki ręczne i powozowe
  • i przede wszystkim…. WOZY STRAŻACKIE

Każdy fan pożarnictwa wie, że wozy strażackie są najfajniejsze. W muzeum znajdziecie ich kilkadziesiąt, z różnych epok, najstarszy z 1913 roku.

Cena biletu to jedynie 10 zł od osoby dorosłej i 5 zł od dziecka (poniżej 7 roku życia wstęp bezpłatny). W niedziele bezpłatny wstęp dla wszystkich. Więcej informacji o godzinach otwarcia znajdziecie bezpośrednio na stronie Muzeum.

Gdyby było Wam mało w budynku mieści się także Muzeum Miasta Mysłowice. Wycieczkę na Śląsk można połączyć także ze zwiedzaniem Katowic (np. osiedla Nikiszowiec o którym już pisaliśmy) lub, jeśli przyjechaliście z dziećmi, wycieczką do Chorzowskiego ZOO.

INFO DLA DZIECIATYCH: w związku z tematyką muzeum jest zdecydowanie przygotowane do zwiedzania przez dzieci, w tym spokojnie można poruszać się w nim wózkiem. Jest i przewijak i niewielka knajpka z jedzeniem. Jeśli Wasze dziecko szeroko otwiera buzie na widok przejeżdżającego wozu strażackiego zdecydowanie musicie tu przyjechać.

JAK DOJECHAĆ: dojazd samochodem z Krakowa autostradą zajmuje niecałą godzinę. Przy muzeum jest duży, bezpłatny parking. Myślę, że też dałoby się pokombinować dojazd komunikacją miejską w Mysłowicach ale to juz kombinujcie sami.

Wyśrodkuj mapę


1 thought on “Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach”

  • Dzięki za świetną rekomendację. Dzięki Wam zabrałem tam synka i znajomą rodzinę z Katowic (nigdy nie słyszeli o tym miejscu). Czekam na więcej postów! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *