Las Zabierzowski

Las Zabierzowski

Propozycja idealna gdy chcecie jechać gdzieś blisko ale nie do końca macie ochotę na tłumy w Ojcowie czy w Lasku Wolskim.

Las Zabierzowski wchodzi w skład Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Jest to największy kompleks leśny w bezpośrednich okolicach Krakowa. Można tu biegać, spacerować (w tym z wózkiem), jeździć na rowerze, uprawiać nordic walking, jeździć konno, piknikować a to wszystko na dużej przestrzeni i bez tłumów (nawet w słoneczną niedziele). Może nie ma do zaoferowania spektakularnych widoków, jakie są w niektórych dolinkach podkrakowskich, ale na relaksujący poobiedni, popołudniowy spacer jest idealnie.

Przez Las prowadzi duża ilość szlaków turystycznych i do nordic walkingu więc spokojnie można robić i większe i mniejsze kółka, zarówno bitymi drogami jak i leśnymi ścieżkami. Warto zacząć od Doliny Grzybowskiej. Dodatkową atrakcją jest rezerwat Skała Kmity, z której szczytu rozciąga się widok na Dolinę Rudawy oraz tzw. radar zapałka obsługujący pobliskie lotnisko w Balicach.

INFO DLA DZIECIATYCH: czy to miejsce na wycieczkę z dziećmi? Jak najbardziej. Znajdziecie dużo wyasfaltowanych alejek pozwalających na bezproblemowy spacer wózkiem, albo przejażdżkę rowerkiem. Ewentualnie są też niezbyt ciężkie i forsowne ścieżki po lesie już dla trochę większych ale wciąż małych turystów.

INFO DLA PSIARZY: spokojnie możecie przyjechać tu na spacer ze swoimi czworonogami.

JAK DOJECHAĆ: dojazd samochodem z centrum Krakowa zajmuje około 20 minut. Między Balicami a Zabierzowem, od strony Szczyglic, przy wylocie Doliny Grzybowskiej, znajduje się całkiem spory bezpłatny parking. Dla osób chcących dojechać komunikacją miejską najłatwiej chyba będzie dostać się autobusem 258 z Bronowic Małych (przystanek Skała Kmity) u wylotu Doliny Grzybowskiej.

 

Wyśrodkuj mapę


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *