Las Bronaczowa

Las Bronaczowa

Często pytacie nas o miejsce dobre do pobiegania z psem albo spacer z wózkiem i dzieciarnią. Las Bronaczowa zdecydowanie jest idealnym miejscem do tego typu wycieczek.

Być może nie ma tu spektakularnych atrakcji i widoków zapierających dech w piersiach ale jest za to całkiem przyjemny las z szeroką drogą pod wózek, zdecydowanie dużo mniej tłoczny nawet w słoneczny dzień niż Lasek Wolski czy Las Zabierzowski.

Geograficznie Las Bronaczowa leży na Pogórzu Wielickim i jest pozostałością Puszczy Karpackiej. Nazwa pochodzi od nieistniejącej już ale kiedyś położonej w pobliżu wsi Bronaczowa. Las jest umiarkowanie urozmaicony ale w niższych partiach znajdziemy strumyki czy też tereny podmokłe. Obecnie niektóre fragmenty są mocno użytkowane w ramach gospodarki leśnej.

Jeśli podjedziecie do Lasu od strony Radziszowa macie do wyboru albo prostą jak strzała, szeroką drogę idącą na wschód od parkingu, idealną pod wózek czy rower, albo czterokilometrową pętlę za czerwonymi znakami ścieżki dydaktycznej. Na pętli z wózkiem może być już ciężej, bo w niektórych miejscach prowadzi po prostu leśną ścieżką. Jest jednak bardziej urozmaicona krajobrazowo niż główna droga.

INFO DLA DZIECIATYCH: zdecydowanie miejsce godne polecenia do wybiegania, wyjeżdżenia wózkiem, co tam tylko chcecie robić w lesie. Trochę więksi turyści powinni też bez problemu pokonać proponowaną pętle.

INFO DLA PSIARZY: bierzcie psiaki i spacerujcie. Pamiętajcie tylko o tym, że psy, w każdym lesie, powinny chodzić na smyczy.

JAK DOJECHAĆ: dojazd z centrum Krakowa zajmuje ok. 30-40 minut. W zaznaczonym poniżej miejscu znajdziecie bezpłatny parking przy samym wejściu do lasu.

Wyśrodkuj mapę


1 thought on “Las Bronaczowa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *